Tööstuse 43, Kalamaja, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond

Stiilne kodu stiilsele inimesele!

88 000 €

2 514 €/m2

88 000 €

2 514 €/m2
  • 1 tuba

  • 35 m2

  • 2/4

Kirjeldus

MAJA JA SISEHOOV
Stalinistlikus stiilis kivimaja asub Kalamaja miljööväärtuslikul hoonestusalal – hoone on hinnatud miljööst erinevaks, aga väärtuslikuks. Hoone asub vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis.

U-kujulise põhiplaani, esimese korruse suurejooneliste äripindadega, katusemaastikul eristuvate ja korruselt kõrgemate, nurkades paiknevate trepikodadega on Tööstuse tn 43 üks eripärasemaid kohaliku stalinistliku arhitektuuri näiteid.

Projektlahendusena on koostatud korterelamu fassaadi ja katusekorruse rekonstrueerimisplaan. Projekt näeb ette eterniidist katusekatte asendamist valtsplekiga ning vintskappide ja katuseakende rajamist, millega luuakse eeldused perspektiivseks katusekorruse kasutusele võtmiseks. Maja renoveerimine on plaanis võimalusel katusekorterite müügi arvelt, kogutakse ka remondifondi.
Hetkel on hoones vahetatud torud, gaasikatel. Paigaldatud on fonolukk nii välisustele kui väravatele.

Tööstuse tn 43 algse ehitusprojektiga on hoovialale kavandatud tänaseni säilinud stalinistlikule arhitektuurile omane õueala koos kivist piirete, treppide, purskkaevu ala ja hooviala inventariga. Tallinna kontekstis erandlik ja väärtuslik piiritletud regulaarparki meenutav hooviala moodustab koos väärtusliku hoonega arhitektuurse terviklikansambli.
Täna suur sisehoov kinnine (väraval fonolukk). Seal asub laste mänguväljak, istumisalad, lillepeenrad. Maja elanikud on pidanud siin laste sünnipäevi jms. Hooviala asub maja lõunapoolsel küljel.

Majas on aktiivne korteriühistu, rahulikud naabrid.

Parkimine on kinnises puldiga avatavas sisehoovis.

KORTER

Teisel korrusel asuva suure ühetoalise korteri aknad avanevad sisehoovi. Korter on päikesepoolne.
Korter on täielikult renoveeritud 3 aastat tagasi. Siseviimistluses on kasutatud kvaliteetseid materjale. Korteis on peegellaed, seinad on värvitud ja tapeeditud. Põrandaid katab parkett. Vannituba on väga luksulik.
Korteris on: uus elektri juhtmestik, uued gaasitorud ja arvesti, kanalisatsiooni ja vee torud, metallist uks.

Korteris on garderoob, samuti on olemas eraldi nišš väikse magamisnurga jaoks.

Köök ja elutuba on eraldi.

Korteri juurde kuulub panipaik keldrikorrusel.

ASUKOHT

Roheline ja rahulik piirkond vanalinna vahetus läheduses. Maja vastas asub Kalamaja park koos jooksuraja ning laste mänguväljakuga. Lähim toidupood on kõrvalmajas, kohvikud on mõlemal pool kõrvalmajades. 3 lasteaeda ja 2 kooli 5-10 min jalutamise kaugusel. 10 minutit kõndi viib mere äärde Lennusadamasse või Noblessneri Jahisadamasse, Balti Jaama turule või Telliskivi loomelinnakusse. Vanalinna on jalgsi 15 minuti tee ja ühistranspordiga sõidab kesklinna 8 minutiga. Bussipeatus asub otse maja ees, trammipeatus 5 min kaugusel.
Maja lähedal asuvad: Salme kultuurikeskus, Kalamaja park, muuseum „ Lennusadam“, Kalamaja Kultuurikilomeeter, Noblessneri rajoon, spordiplats, lapsemänguväljak, kohvikud ja kauplused, Baltijaama turg. Väga väärtuslik ja kiiresti arenev piirkond.

Laenukalkulaator

1a

15a

30a

-

-

-