Pärnu mnt 69, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond

Eksklusiivne korter Lutheri kvartalis!

385 000 €

2 966 €/m2

385 000 €

2 966 €/m2
Korter
  • 3 tuba

  • 129.8 m2

  • 3/3

Korter

Kirjeldus

Maja

Väärikas Erwini maja on projekteeritud Baltisaksa päritolu Eesti arhitekti Erwin Bernhardi poolt 1890 aastatel. Selles sajandivanuses hoones on säilitatud esialgne arhitektuur. Majas on massivsed uksed, kõrged laed, paekivist trepid ja suurte ruutudega industriaalstiilis aknad. Korterisse on paigaldatud gaasikatel, mis tagab madalad kommunaalkulud.

Korter

Kaunis ja omanäoline korter asub maja privaatsel viimasel korrusel ja selle aknad avanevad sisehoovi. Uksest sisenedes avaneb vaade avarasse elutuppa mille ühes seinas ilutseb kamin ning lagede kõrgus on kohati 4,4 meetrit. Seinad on osaliselt paekivist ning põrandat katab tume väärispuidust (Ladina Ameerika eeben) laudparkett. Elutoast edasi on avar koridor millest avaneb vaade planeeritavale Lutheri pargile. Park saab olema mitmekülgsete kasutustega ning loob lisaväätust meeldivaks ajaveetmiseks. Koridorist viib aste magamistuppa mille keskel on suur baldahhiinvoodi. Sisseehitatud kappidel on ligi 200 aasta vanused tiigipuust ornamendid. Magamistoast ja koridorist pääseb pesuruumidesse, mille seinu ning põrandat katab Mehhiko Travertiin. Duśśi ja põrandasse süvistatud mullivanni eraldab eksootiline akvaarium.

Kahte korrust ühendab trepp, mis viib kööki, kust avaneb vaade elutoale. Pikliku kujuga köögis on kvaliteetne köögimööbel, kivipinnad ning gaasipliit. Paar astet kõrgemal vanas liftiśahtis on ruumikas kuldsetes toonides söögituba, mille keskel on massiivne kaheksakohaline söögilaud. Ruumist edasi saab liikuda terrassile, millel saab nautida võrratut päikeseloojangut ja privaatseid õhtusööke. Kõikide tubade põrandaid katab väärispuidust laudparkett või vaip. Korter on hiljaaegu läbinud värskenduskuuri eksootiliste toonide näol. Korterisse on paigaldatud ühtne helisüsteem. Lisaks on söögitoa seinte sees suured panipaigad, millest üks on kohandatud pesupesemiseks.

Lähedal

Korter sobib kesklinna võlusi hindavatele inimestele, kes tunnevad rõõmu privaatsuset, kui ka mugavast ühendusest kaubanduse  ning vanalinna meelelahutusega.
Pika ajalooga Erwini maja asub endise Lutheri vineerivabriku kinnistul. Lähiaastatel on plaanis ajaloolise väärtusega maa ala renoveerimine, mille käigus kombineeritakse vana uuega. Seda ala on kutsutud uueks Kalamajaks. Arendaja ja arhitekti hinnangul saab kvartali väärtuseks ja tõmbenumbriks olema selle südamesse rajatav 5000 ruutmeetri suurune Lutheri park

Lisaväärtus: Korteri planeeringut on võimalik muuta tuues köök alla elutuppa ( vastav torustik on olemas) ja teha ülesse kontor ning magamistuba. Samuti saab soetada korteris oleva mööbli.

Lisainfo loodava Lutheri kvartali kohta leiab allolevalt lingilt:

https://www.city24.ee/et/kinnisvarauudised/15883/ajalooline-lutheri-kvar… <https://www.city24.ee/et/kinnisvarauudised/15883/ajalooline-lutheri-kvartal-saab-uue-hingamiseParimate>

  • Dušš
  • Gaasiküte
  • Gaasipliit
  • Garderoob
  • Internet
  • KaabelTV
  • Kamin

Laenukalkulaator

1a

15a

30a

-

-

-