Kuidas mõjutab korteri renoveerimine müügihinda?

Enne korteri müügiga alustamist tekib omanikel sageli küsimusi. Üks peamistest on kodu värskendamise või suurema renoveerimise mõju müügihinnale. Ühest vastust on kahjuks võimatu anda korterite erineva seisukorra tõttu. Toon artiklis välja mõned soovitused.

Valitsevad ohud kapitaalselt remonditud korteri müümisel

Kapitaalremonti vajava korteri omanik kaalub enamasti renoveerimist ja selle järel kõrgema müügihinna küsimist. Enne töödega alustamist tasub selgitada korterite nõudlust ja müügihinda asukohas. Kulukale renoveerimisele järgnev müümine võib kergesti takerduda kõrgesse hinda.

Korteri tehnosüsteemide ülevaatamine

Igapäevase eluga kuluvad vähem või rohkem ka tehnosüsteemid. Heas tehnilises seisukorras korter leiab ostja kiiremini ja müüja jaoks parema hinnaga. Enne müümisega alustamist tasub üle vaadata nii veesüsteemi kui ka kanalisatsiooni ning kõrvaldada sealt väiksemadki lekked või ummistused. Lisaks läbipõlenud lambipirnide asendamisele tasub üle pingutada lülitid ja logisevad või suisa ripnevad pistikud.

Uste ja akende korrasoleku kontroll

Potentsiaalne ostja vaatab kindlasti nii uksi kui ka aknaid. Peaaegu kulutusteta saab nii uksed kui ka aknad puhastada ja pesta ning seejärel ripakil olevad ukselingid ja akende sulgurid kinnitada. Laitmatusse töökorda viimiseks vajavad uksed ja aknad kergemat reguleerimist.

Heledad värvid lisavad avarust

Müüdava korteri remont jääb mõnikord kümnekonna aasta taha, lapsed või koduloomad on elanikena jätnud jälje või seinte ja lagede värv on lihtsalt tuhmunud. Sellisel juhul annab korterile värske ilme kerge värvitöö. Eelistada tasub heledaid toone, sest need muudavad korteri üldise ilme avaramaks ja uus omanik saab seinu vajadusel oma maitse kohaselt üle värvida.

Renoveerida või mitte?

Soovitan esmalt proovida korterit müüa suuremaid lisakulutusi tegemata. Lisaks eeltoodud soovituste järgimisele puhastada kinnisvara tolmust ja tühjendage vanast või katkisest mööblist. See tõstab korteri teiste müüdavate seas esile. Korterit vaadanud huvilistelt küsige tagasisidena ka ostust loobumise põhjuseid. Saadud info põhjal saab teha vajalikke muudatusi ning otsuse renoveerimiseks.

Andreas Saarem, kinnisvaramaakler